Sıkça Sorulan Sorular

ONLINE Kredi Yükleme:


Kullanılacak kart için tanımlı kredi terminalde mevcut değilse kredi yükleme on-line olarak yapılmalıdır. Terminalin elektrik ve iletişim bağlantılarının çalışır durumda olması gerekir.
1. Menüde “KREDİ YÜKLE” seçeneği üzerine gelip “GİRİŞ” tuşuna basınız.
2. “LÜTFEN KARTI TAKIN” uyarısını gördüğünüzde SETCARD’ı okuyucuya takınız. “ARANIYOR”, “BAĞLANDI”, “KREDİ SORUYOR” iletilerini göreceksiniz. “KARTI ÇIKARTIN” uyarı mesajını görene kadar kartı okuyucudan çıkartmayınız.
Siparişlerimizi nasıl gönderebiliriz?
Siparişlerinizi Müşteri Hizmetleri Departmanına e-mail, fax ve web üzerinden online olarak gönderebilirsiniz.

OFFLINE Kredi Yükleme:


SETCARD’ı okuyucuya yerleştiriniz. Terminalde tanımlı kredi varsa otomatik olarak yüklenecektir. Bir kart için birden fazla kredi tanımlanmış olabileceğinden “KARTI ÇIKARTIN” uyarı mesajını görene kadar kartı okuyucudan çıkartmayınız. Üretilen slip(ler) müşterinin bilgisi içindir.

Yükleme işlemi ne kadar sürede yapılır?


Mesai saatleri içerisinde gönderilen siparişler için gün içinde, mesai saatleri dışında gönderilen siparişler için bir sonraki iş gününde yükleme işlemi yapılmaktadır. Bir sonraki ay için gönderilen yüklemeler , siparişini gönderdiğiniz ay içinde ve belirttiğiniz tarihte yapılmaktadır.

Hatalı ve kayıp kartlar için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?


Müşteri Hizmetlerimizi arayıp, kayıp kartlarınıza bloke işlemi yaptırabilir ve firmanızdaki yetkilinize yeni kart için talepte bulunabilirsiniz.

Siparişlerimiz her ay otomatik olarak yüklenir mi yoksa her ay sipariş göndermemiz gerekir mi?


Talimatınız doğrultusunda her ay istediğiniz tarihte yükleme talepleriniz otomatik olarak işlem alınır.

Yeni basılan kartların teslimat süresi ne kadardır?


Yeni basılan kartlar bildirildiği tarihten sonra 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

İşten ayrılan personellerimiz için ne yapmamız gerekiyor?


İşten ayrılan personel, bakiyeyi hak etmiş ise kart kendisinde kalır, içindeki bakiyeyi kullandıktan sonra kart iptal edilir. İşten ayrılan personel, bakiyeyi hak etmemiş ise kart kendisinden alınır ve iptal ettirilir. Kartın içinde kalan bakiyeye iade faturası kesilir ya da mahsup işlemi yapılır.

Setcard üyesi olmayan işletmeler için yapılan üyelik talepleri ne kadar zaman içinde sonuçlanır?


Üye İlişkileri Departmanımıza gelen üyelik talepleri anında değerlendirilmeye alınıp, uygun bulunanlar ortalama 5 iş günü içerisinde pos kurulumu gerçekleştirilerek Setcard üye ağına dahil edilir.