ARAMA
ONLINE İŞLEMLER
SETCARD'A KATIL

SIK SORULAN SORULAR

1. Setcard Mobil uygulamasını nasıl indirebilirim?

Uygulamayı, Android -Google Play veya IOS – Apple Store üzerinden “Setcard Mobil” adıyla indirebilirsiniz.

2. Uygulamaya nasıl üye olabilirim?

Yeni kullanıcı hesabı oluşturabilir veya https://app.setcard.com.tr/ adresinden, portal hesabınız için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Uygulama için kullanıcı hesabı oluştururken, cep telefonunuza gelecek doğrulama kodu ile üyelik onayı yapmanız gerekmektedir.

3. Setcard mobil uygulama için hesabım olmasına rağmen neden giriş yapamıyorum?

Uygulamayı indikten sonra gelen ilk sayfada Giriş Yap ve Hesap Oluştur butonları bulunmaktadır. Önceden setonline üzerinden kullandığınız bir hesabınız varsa hesap bilgilerinizi girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bilgilerini eksik veya yanlış giren üyelerimiz, doğru biçimde tamamlayarak giriş yapabilirler. Cep telefonu bilgisi, girişi veya güncellemesi halinde yeni belirlenen numaraya, doğrulama kodu gönderilecektir. Üyeliğinizi doğrulayarak, uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

4. Şifremi unuttum. Yeni şifremi nasıl alabilirim?

Uygulama girişinde yer alan, Şifremi unuttum butonu ile uygulamada kullandığınız e-posta adresinizi ilgili alana girerek, mail adresinize gelen yeni şifreyle giriş yapabilirsiniz. İlk girişin ardından, güvenliğiniz için şifrenizi değiştirmeyi lütfen unutmayınız.

5. Yeni bir hesap oluşturdum ancak kullanmış olduğum kart için başka bir hesapta kullanılıyor uyarısı aldım. Ne yapmalıyım?

Kullanıcı mobil uygulama için yeni üyelik oluşturduğunda, eski üyeliğindeki kartı eklemeye çalıştığı zaman söz konusu kart için başka hesapta ekli uyarısı alabilmektedir. Çözümü için farklı bir mail ile daha önce oluşturmuş olduğunuz hesaptan, kullanmak istediğiniz kartı silmeniz gerekmektedir. Bu işlem için gerekli bilgiye sahip değilseniz, Setcard müşteri hizmetlerini arayabilir veya mobilbildirim@setcard.com.tr adresine mail göndererek yardım alabilirsiniz.

6. Uygulamadan bakiye/yükleme görüntülemesi yapabilir miyim? Görüntülediğim bakiye güncel mi? Yaptığım işlemler uygulamaya anında yansıyor mu?

Uygulama üzerinden kartınıza ait güncel tüm yükleme ve bakiye bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yaptığınız işlemler uygulamaya anında yansımaktadır.

7. Nerede sayfasından üye listesine baktığımda farklı bir lokasyonda görünüyorum. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Koordinat ikonuna bastığınızda, bulunduğunuz yerin doğru bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Hata alınması halinde, konum ayarlarınızı kapatıp açarak tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

8. Mobil ödeme yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Mobil ödeme yapmak için öncelikle kartınızın mobil ödeme aktivasyonunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

9. Mobil aktivasyon nedir? Mobil Aktivasyon yapmak zorunda mıyım?

Mobil ödeme aktivasyonu, kartınızın güvenli bir şekilde mobil ödeme yapabilmesi için gerekli bir işlemdir. Fiziki kart haricinde uygulama üzerinden mobil ödeme yapmak isteyen kullanıcıların bu işlemi tamamlaması gerekmektedir.

10. Aldığım aktivasyon kodu ile ne kadar bir süre içinde aktivasyon işlemini tamamlayabilirim?

Aktivasyon kodunuz 48 saat için geçerli olacaktır. Bu süre içerisinde aktivasyon işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde kullanılmayan kod, geçerliliğini yitirecektir.

11. Mobil Ödeme aktivasyonu nasıl yapılır?

Hesabım sayfasından Mobil ödemeyi aktifleştir butonuna tıklayın. Bağlı bulunan kartınız pinli ise pin girişi yaparak, direkt aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınız pinli değil ise postan yapılan ilk işlemde çıkan aktivasyon kodunu girerek, mobil ödeme aktivasyonu tamlamayabilirsiniz. Yapılan bu işlem tek seferliktir.

12. Setcard sahibi tüm kullanıcılar Mobil Ödeme yapabilir mi?

Mobil ödeme yapılabilmesi için kartın sahibi olan firmanın izni gerekmektedir. Yetkilendirme, kurum tarafından veya kurum talebi ile Müşteri Hizmetleri tarafından gerçekleştirilir. Firmanız mobil ödeme yetkisi vermediği taktirde kartınız aktive edilse dahi mobil ödemeye açılmaz.

13. Mobil uygulama içinde aktivasyonunu yaptığım kartımı sildim. Tekrar eklediğimde, mobil ödeme aktivasyonu gerçekleşmedi. Ne yapmalıyım?

Mobil ödeme aktivasyonu gerçekleştirilen kartın bağlantısı silinince, (kart çıkartılınca) aktivasyon yetkisi ortadan kalkacaktır. Tekrar aktive edilmesi gerekmektedir.

14. Mobil ödemeyi iptal etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Hesabım sayfasındaki kart ikonu bulunan butondan kartınızın mobil ödeme bağlantısını kesebilirsiniz.

15. Mobil ödemeyi, gift bakiyemi kullanırken de gerçekleştirebilir miyim?

Gift Bakiye kullanımı için Mobil ödeme izni bulunmamaktadır. Sadece nakit bakiyesi için mobil ödeme işlemi gerçekleştirilir.

16. Uygulama içi gönderilen bildirimleri alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Lütfen bildirim servislerinizi kontrol ederek, bildirimlere izin verildiğinden emin olun.

17. Mobil Ödemeyi marketlerde kullanabilir miyim?

Mobil ödeme, tüm Türkiye’de Setcard POS’u bulunan üye işyerlerinde geçerlidir. Marketlerde de mobil ödeme kullanabilirsiniz.

18. Setcard ile ödeme yaparken kazandığım Setpara’yı, mobil ödeme yaparak da kazanabilir miyim?

Fiziki kartınızla yapacağınız harcamalardan kazandığınız Setpara’ları yine aynı şekilde mobil ödeme yaparak da kazanabilirsiniz.

19. Bildirimleri silmek istiyorum. Nasıl gerçekleştirebilirim?

Silmek istediğiniz bildirimi üzerine bastıktan sonra sil komutuyla birlikte bildirim alanından kaldırabilirsiniz. Bildirim sayfasında maksimum 20 adet bildirim görüntülenebilir, bildirimler yeniden eskiye doğru uygulama içerisinde kalacaktır.

20. Uygulamayı çok beğendim. Arkadaşımla paylaşabilir miyim?

Uygulama içinde bulunan diğer butonu ile “uygulama hakkında” kısmından, paylaşım yapılması mümkündür.

21. Uygulama hakkında soru/sorularım var. Size nasıl ulaşabilirim?

Uygulama hakkındaki soru/sorunlar için direkt olarak Talep ve Şikayet Bildirimi kısmından veya mobilbildirim@setcard.com.tr e-posta adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz.

22. Mobil ödeme yaptım ancak hatalı bakiye çekimi oldu. İşlemi nasıl iptal edebilirim?

Hatalı bakiye girişi veya fazla tutar çekimi, fiziki kart işlem iptali gibidir. Normal satış işleminde olduğu biçimde provizyon kodu girilerek iptal edilebilir. İşlem iptalleri, fiziki kart ile yapılabilmektedir. Karekod okutarak işlem iptali yapılamamaktadır.

23. Harita üzerinde görünen yıldızlı noktalar neyi ifade ediyor?

Harita üzerinde görünen yıldızlı noktalar, harcama yapabileceğiniz Setpara anlaşmalı üye iş yerlerinin konumlarını belirtmektedir.

24. Hesabıma en fazla kaç kart ekleyebilirim?

Mobil uygulamaya en fazla 3 (Üç) kart eklenebilmektedir. Üçten fazla kart eklenmek istenilen durumlarda “Daha fazla kart ekleyemezsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.” bilgilendirme metni ile karşılaşılır.

25. Hesabıma iki adet/üç adet kart ekledim. Bakiyem var görünmesine rağmen neden mobil ödeme yapamıyorum?

Hesabım sayfasında görünen bakiye, Mobil Ödeme uygulaması üzerine kayıtlı kartlarınızın, toplam bakiyesini göstermektedir. Mobil uygulamaya açtığınız kartın bakiyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Hesabım sayfasından ekranı sağdan sola olacak şekilde kaydırarak, kartlarınız arasında gezebilir, mevcut bakiyelerinizi ayrı ayrı inceleyebilirsiniz.

26. Hesabım sayfasında Setpara bakiyemin biriktiğini görüyorum ancak bu tutarı kullanamıyorum. Ne yapmam lazım?

Kazanılan Setpara’lar, harcama slipleri ya da mobil uygulama üzerinden takip edilebilir. Güncel bakiyeye direkt eklendiğinden, mobil uygulama içerisinde görünen Setpara, bilgilendirme amaçlı olarak, yıl içerisinde kazanılan toplam Setpara tutarını göstermektedir.

27. Kartımın üzerinde bulunan şimşek işareti / QR kod görseli ne anlama geliyor?

Kartın üzerindeki şimşek işareti, aktivasyon istendiği halde söz konusu işleminin yapılmadığını veya kartın henüz mobil ödemeye açılmadığını ifade eder.

28. Aktivasyon isteğinde bulunmama rağmen POS’da yapılan ilk işlemde, aktivasyon kodu çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Mobil uygulamadan aktivasyon isteğinde bulunduktan sonra yapılacak ilk satış işlemi için 24 saat beklenmesi ve aktivasyon işleminin geçerliliğinin kaybolması sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

29. Uygulamada üye işletmeye 3'ten fazla yıldız veremiyorum. Neden?

Uygulamaya puan vermek için yıldız üzerine basılı tutarak, sağa doğru kaydırmanız gerekmektedir.

30. Mobil Ödeme işlemi yaptım. Slipte nakit bakiyem görünüyor. Bakiyem olmasına rağmen bilgi neden görünmedi?

Kart ile yapılan işlemlerde, satış slibinde gift ve nakit bakiye bilgisi birlikte bulunmaktadır. Ancak mobil ödeme yapıldığında sadece nakit bakiye bilgisi çıkmaktadır. Şu an için gift bakiyesi ile işlem yapılmadığından sliplerdeki bilgilendirme bu şekilde çıkmaktadır.

31. Hesap hareketlerinde hangi harcamanın fiziki kartımla veya mobil ödeme aracılığıyla yapıldığını neden göremiyorum?

Şu an için hesap hareketlerine yansıyan işlemlerde, fiziki kart veya mobil ödeme tercihine göre bir ayrım bulunmamaktadır. İşlemin fiziki mi yoksa mobil olarak mı yapıldığını öğrenmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

32. Mobil uygulamayı, aynı mail adresi ile farklı bir telefonda da kullanabilir miyim?

Mobil Uygulamanın çoklu oturum özelliği bulunmaktadır. Aynı hesap bilgisiyle faklı telefonlarda kullanılabilmektedir.

33. Hesap hareketlerinde, yaptığım kaç işlem görünüyor?

Uygulamada, hesap hareketlerinde yapılan son 50 işlemin bilgisi görünmektedir. 51. işlem yapıldığında ilk işlem otomatik olarak hesap hareketlerinden kalkmaktadır.

KULLANIM NOKTALARI