ARAMA
ONLINE İŞLEMLER
SETCARD'A KATIL
ÜYE İŞYERİ BİLGİLENDİRME

ÜYE İŞYERİ BİLGİLENDİRME

5.000,00-TL altındaki tutarlar için de kağıt fatura yerine E-Arşiv (e-belge) fatura düzenlenebilmektedir.

Coronavirus (COVID-19) salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle kendinizin ve çevrenizin sağlığı için, matbu(kağıt) faturalarınızı PTT veya kargo ile ofisimize göndermek yerine GİB’in E-Belge portalından oluşturarak  earsivfatura@setcard.com.tr adresine göndermenizi önemle rica ederiz. ​​

 

E-Arşiv fatura oluşturma:

1.https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html adresinde interaktif kullanıcı kodu ve şifresi ile giriş yapılır. Kullanıcı kodu ve şifrenizi bilmiyorsanız, https://ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden ya da vergi dairesinden interaktif kullanıcı kodu ve şifresini temin edebilirsiniz.

2.​İlk kez kullanıcı kodu ve şifre alıyorsanız Kayıt Ol alanından kullanıcı kodu, şifre ve parola bilgilerini oluşturabilirsiniz.

3.Oluşturduğunuz faturayı indir butonundan indirerek ZİP formatında earsivfatura@setcard.com.tr adresimize iletebilirsiniz.

4.Zip formatında indirilen dosyanın içeriğinde e-arşiv fatura görseli ve e-arşiv faturasının elektronik imzalı xml dosyası bulunur. Xml dosyası eksik olan faturalar işleme alınamayacaktır.

KULLANIM NOKTALARI